Denisa Šonková

Denisa Šonková
Denisa působí jako lektorka angličtiny a francouzštiny v jazykové škole Eddica od roku 2010. Věnuje se především výuce ve firemních kurzech, v naší jazykové škole se s ní můžete setkat na některých večerních a individuálních kurzech a také při výuce pomaturitních studentů. Vystudovala obor Anglická a francouzská filologie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Během svých studií strávila semestr na Université de Bourgogne ve francouzském Dijonu, kde se věnovala studiu francouzského jazyka a literatury. Denisa se neustále zajímá o novinky ve výuce cizích jazyků. V roce 2012 odjela do anglického Oxfordu na kurz Creative teaching in the adult classroom, kde společně s kolegy z celého světa získala spoustu zajímavých zkušeností a podnětů, které s oblibou využívá při výuce svých studentů. Denisa je držitelkou certifikátu z francouzského jazyka - DELF, dále certifikátu z anglického jazyka - CPE (Certificate of Proficiency in English, úroveň C2) a v nedávné době úspěšně složila certifikát BEC Higher (Business English Certificate, úroveň C2). Ví tedy, že studium jazyků nikdy nekončí a vždy je co zdokonalovat, a ráda pomáhá studentům s přípravou na mezinárodní zkoušky, protože sama ví, co příprava obnáší. Kromě studia cizích jazyků ve volném čase ráda čte, poznává francouzskou i britskou kulturu a je také hudebním nadšencem se slabostí pro britskou scénu.

Monika Uhligová

Monika Uhligová

Monika působí jako lektor angličtiny od roku 2002. V roce 2008 ukončila studium anglické filologie na Slezské univerzitě v Opavě. Během své praxe pracovala jako interní lektor, ale vyzkoušela si i výuku na základní škole. Monika rovněž překládá a tlumočí. Její specialitou je výuka pokročilejších studentů zejména v přípravných kurzech na mezinárodní zkoušky ECL, FCE a PET. Ráda se angličtině věnuje i ve svém volném čase, nejraději čte nebo sleduje filmy v originále. Monika by se v budoucnosti ráda naučila francouzsky a zlepšila se v němčině


Denisa Ďuriková

 

Veronika Radev

Veronika Radev

Veronika pracuje v JŠ Eddica od roku 2008 jako lektorka španělského jazyka. Vystudovala Masarykovu univerzitu v Brně a absolvovala roční stáž na univerzitě v Cádizu ve Španělsku. Má státní zkoušku ze španělštiny a je držitelkou Diploma de Aprovechamiento, nivel C1. Působila rovněž jako průvodkyně na Kubě. V JŠ Eddica se zabývá výukou odpoledních a večerních kurzů a rovněž individuální výukou španělštiny. Veronika je také autorkou rozšířeného vydání audioučebnice Nová španělština do ucha.


Jeffrey Neil Short

Jeffrey Neil Short
I was born in Southampton on the South coast of England in 1973 and first came to the Czech Republic in 1991. I made many friends during my 10-day stay and returned as an assistant to the English department of the Grammar School in Novy Jicin for the 1991 – 1992 school year. During this time I made many more friends and over the next 17 years I returned as often as I could, married a native of Ostrava in 2007 and finally settled here at the end of 2008 after a year traing and teaching in Prague. Now I live so far from the sea, I spend most of my spare time in the Beskydy or Jeseniky mountains with my wife and our dog, hiking and camping and taking photographs. I’m slowly improving my Czech and looking forward to learning something about snowboarding during the winter. My other interests are learning about languages, linguistics and people so I think I have the perfect job and lifestyle right now. I look forward to meeting you soon!

Vanda Szturcová

Vanda Szturcová

Vanda studovala na gymnáziu ve Vídni a ve Varšavě a po maturitě vystudovala na Filosofické fakultě v Ostravě angličtinu a němčinu. Od roku 2001 se věnuje výuce obou jazyků na středních školách a od května 2011 působí v jazykové škole Eddica.


Monika Šmídlová

Monika Šmídlová

Marie Tokařová

Marie Tokařová

Svůj zájem o všechno „britské“ si Marie uvědomila při své první návštěvě Velké Británie v osmé třídě ZŠ, věděla, že se tam jednou musí vrátit. Po maturitě tak neváhala a odjela na dva roky pracovat jako au-pair do Londýna, ten ji uchvátil ještě víc, než očekávala. Po příjezdu z VB vystudovala anglickou filologii na Slezské Univerzitě v Opavě, kam ji hned po státnicích v roce 2009 přijali na post asistentky na Ústavu cizích jazyků. Rok předtím si znalost britských reálií rozšířila letní brigádou v Galloway Sailing Centre na jihu Skotska. Firemní výuce angličtiny se věnuje již od roku 2004. Kromě toho se podílela na několika evropských projektech jako koordinátorka letních jazykových kurzů či autorka několika e-learningových studijních opor. V roce 2011se vyškolila na examinátorku ústních Cambridgeských zkoušek pro úrovně PET, FCE a CAE. V rámci doktorského studia korpusové lingvistiky provádí výzkum na téma Specifické rysy jihoafrické angličtiny v literatuře, účastní se mezinárodních lingvistických konferencí a především se podílí na výuce jazykovědných a didaktických předmětů, např. anglické fonetiky, frazeologie, praktického jazyka či prezentačních dovedností.


Adrian Abrahamson

Adrian Abrahamson

Adrian Abrahamson pochází ze státu Hawai, nyní žije s manželkou a rodinou ve Frýdku-Místku. S JŠ Eddica spolupracuje již od roku 2002 při vedení skupinových a firemních kurzů ze specializací zejména na obchodní angličtinu. Adrian je znám jako nejzarytější fanoušek Beatles v severomoravském kraji a působí v kapele The Crooked Beats, která vystupuje na festivalech a akcích ve Frýdku-Místku a okolí. Každý rok jezdí na měsíc zpět do USA, kde pomáhá organizovat slavné Kentucky Derby. Pro svůj typický americký přízvuk můžete slyšet jeho hlas i na výukových audioučebnicích z vydavatelství Eddica.


Marco Campos

Marco Campos
Marco je jedním z kmenových lektorů JŠ Eddica, se kterou spolupracuje již od roku 2000. Původem z Peru, Marco strávil více než 20 let života v Londýně, kde vystudoval střední školu a získal kvalifikaci pro výuku angličtiny. Po přesídlení do České republiky se začal naplno věnovat výuce angličtiny. Marco je velice komunikativní a říká se o něm, že neexistuje student, kterého by nerozmluvil. Pro svou otevřenou povahu a přirozený optimismus je u svých studentů tak populární, že mnozí jej nechtějí vyměnit ani po několika letech výuky. Marco žije v Novém Jičíně a kromě angličtiny hovoří také plynně španělsky. Mezi jeho záliby patří filmy a společenský život.